Mama (anonim, 89.204.153.) Warszawa 5 lat temu

Czy wkładka Kyleena może powodować tycie oraz zbieranie się wody w organizmie?

Czy wkladka kyleena powoduje tycie.Mam ja pol roku i od tego czasu ciagle jestem glodna i przytylam 3 kilo .Czuje sie napompowana chocby woda sie zbierala.Jest to normalne?

57 odpowiedzi, 6 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Gośka  (anonim, 213.216.74.) 4 lata temu

Mam ta wkładkę od roku, założona jako druga wkładka hormonalna po wkładce jyadess ... przez rok waga w górę około 7kg, problem z notorycznym zatrzymywaniem się wody i ‚puchnięciem’.
Przy jyadess nie było takich problemów ... niestety mimo zapewniam producenta etc, za kilka dni mam umówiona wizytę na wyjście spirali - moim zdaniem nie trafiona

A. (anonim, 37.47.30.) 4 lata temu

Tak

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Dziękujemy za zaangażowanie w dyskusję i podzielenie się swoimi opiniami.

Roza (anonim, 195.88.115.) 4 lata temu

Witam.Ja mam wkładkę od 8 m-cy i przytyłam już 7 kg:/ Poza tym jest naprawdę okej. A przede wszystkim nie mam już bolesnych miesiączek.

Karolinaxxx (anonim, 37.8.231.) 4 lata temu

Cześć, mam wkładkę około 5msc
Zbiera mi się duzi wody w organizmie. Polecam hydrominium mi pomaga ale jak odloze to od nowa ten sam problem, oprócz tego miesiączki po ok12dni lecz mniejsze. Podobno do 6msc ma sie wszystko unormowac

Magda123lenka (anonim, 78.88.109.) 5 lat temu

Ja mam wkładek 2 miesiace i uważam ze od tego momentu zaczela mi sie zatrzymywać woda w organizmie

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

Wkładka Kyleena to system domaciczny (tzw. spirala) zawierający hormon sterydowy lewonorgestrel. Stosowana jest w celu zapobiegania ciąży.
Więcej na temat wkładki znajdzie Pani w naszym opisie: https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad

Producent wkładki Kyleena nie wymienia tycia oraz nadmiernego gromadzenia się wody w organizmie jako działań niepożądanych podczas stosowania spirali.

Tycie po hormonalnych środkach antykoncepcyjnych wymienia się jednak jako częsty skutek uboczny, jednak badania kliniczne nie wykazują istotnego zwiększenia masy ciała wśród kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Równie często spotyka się opinię, że przyczyną tycia nie są "hormony", lecz powodowany przez nie wzrost apetytu oraz zatrzymanie wody w organizmie. W tej kwestii także zostały wykonane badania naukowe, które potwierdzają, że antykoncepcyjne środki hormonalne nie powodują tych objawów, ale wręcz mogą zmniejszać ich nasilenie.

Mimo że opisywana przez Panią sytuacja, w świetle badań występuje bardzo rzadko, kwestię tę można omówić z ginekologiem i, ewentualnie, zastanowić się nad zmianą metody antykoncepcji.

Proszę pamiętać, iż wszelkie działania niepożądane leków, nawet te, których nie znajdziemy w ulotce, należy zgłaszać. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam także artykuły, które mogą Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

1
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły