Ласкаво просимо до аптек Польщі:

Купити дешеву безрецептурну продукцію можна за поштовим замовленням, але не за рецептом лікаря.

Силденафіл і тадафіл відпускаються без рецепта.

Kaja. (безіменний, 188.147.6.) Warszawa 2 років тому

Чи безпечна Еліса?

Привіт, чи безпечна Еліса? Сьогодні лікар прописав мені 5мг, але після прийому клоранксену боїться починати інші таблетки.Чи допомагає еліцея при неврозах? Або тільки в тривозі?

1 відповідь

* обов'язкове поле

Ви можете перетягнути файл фотографії тут.

* обов'язкове поле

Повідомте про нову відповідь.
Інші повідомлення надсилатися не надсилатимуться.

Katarzyna Domagała Фармацевта

2 років тому

Wszystkie leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Firma farmaceutyczna wprowadzając jakikolwiek lek na rynek musi udowodnić, że jest on bezpieczny dla pacjentów. Prowadzi zatem tzw. badania kliniczne - najpierw na zwierzętach doświadczalnych, a następnie na ludziach.

To, czy dany lek jest na tyle bezpieczny i skuteczny, aby znaleźć się na aptecznej półce, ocenia Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nad jakością leku, czyli między innymi tym, czy nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń lub bakterii, czuwa ponadto Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Każdy lek - także Elicea - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani historią choroby.

Proszę z góry nie obawiać się o skutki, o których Pani pisze, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia. Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek.

Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pani bardziej korzystne niż nieleczenie się.
Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania.

Zaburzenia lękowe są podstawowym symptomem nerwicy, w związku z czym lek Elicea działa zarówno na nerwicę, jak i na zaburzenia lękowe: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica

Przesyłam materiał, który może Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Оцініть відповідача та виділіть запитання на домашній сторінці
Питання та відповіді користувачів, які надають відгуки про товари, не перевірені для придбання або використання продукту. Компанії часто замовляють анонімні коментарі, щоб сформувати позитивні думки про свою продукцію, або негативні про конкурентів. Тому орієнтуйтеся на інформацію у відповідях фармацевтів в першу чергу.

Пов'язані питання

Фахівців