Ласкаво просимо до аптек Польщі:

Купити дешеву безрецептурну продукцію можна за поштовим замовленням, але не за рецептом лікаря.

Силденафіл і тадафіл відпускаються без рецепта.

Marta  (безіменний, 31.1.100.) Warszawa 2 років тому

Яке рішення краще і безпечніше для жінки у віці близько 24 років - протизаплідні таблетки або внутрішньоматкова спіраль?

Яке рішення краще і безпечніше для жінки у віці близько 24 років? Протизаплідні таблетки або ВМС? Який з цих двох варіантів має менше ускладнень?

1 відповідь

* обов'язкове поле

Ви можете перетягнути файл фотографії тут.

* обов'язкове поле

Повідомте про нову відповідь.
Інші повідомлення надсилатися не надсилатимуться.

Olga Sierpniowska Фармацевта, Редактор

2 років тому

Zachęcam do zapoznania się z poniższą odpowiedzią na bardzo podobne pytanie:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13016/axia-jaka-jest-najlepsza-metoda-antykoncepcji

Pomocny może być także poniższy wątek:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/15168/elin-jaka-antykoncepcje-moga-przyjmowac-kobiety-otyle

W uzupełnieniu należy wskazać, że wkładka jest metodą długofalową - zakłada się ją z myślą o antykoncepcji na kilka najbliższych lat. Można oczywiście wyjąć ją wcześniej, jeśli kobieta zdecyduje się na ciążę lub będzie źle tolerować metodę. Wymaga to jednak ponownego kontaktu w ginekologiem i jest mało ekonomiczne (wkładka jest dosyć droga w porównaniu do tabletek).

Tabletki wymagają od pacjentki więcej samodyscypliny w stosowaniu, ale można je łatwo zmienić lub odstawić, jeśli pacjentka nie będzie zadowolona z profilu działania (będzie mieć na przykład jakieś nieakceptowane skutki uboczne). W przypadku tabletek dwuskładnikowych pacjentka może mieć także pewien wpływ na profil krwawień (można "przesunąć" miesiączkę), co nie jest możliwe przy wkładce.

Porównując obie metody trzeba zaznaczyć, że obie są bardzo skuteczne, jednak pierwszeństwo będzie mieć wkładka hormonalna, ponieważ jej działanie nie jest uzależnione od systematyczności pacjentki, ani od wchłaniania hormonów w przewodzie pokarmowym.

Dostępne obecnie na rynku wkładki hormonalne zawierają tylko progestagen, mogą więc być optymalne, jeśli pacjentka z jakiś powodów nie może przyjmować lub nie toleruje estrogenów.

Zarówno wkładka, jak i tabletki mogą, ale nie muszą powodować działania niepożądane. Nie da się z góry określić, czy i jakie skutki uboczne wystąpią w danym przypadku. Mamy codziennie wiele wpisów od kobiet zarówno zadowolonych, jak i niezadowolonych z poszczególnych metod.

Ostatecznie wybór przy antykoncepcji hormonalnej należy do ginekologa, swój indywidualny przypadek warto więc omówić z lekarzem, który się Panią zajmuje. Pani wiek nie jest przeciwwskazaniem do żadnej z metod, ale mogą być nimi pewne dolegliwości zdrowotne, jeśli cierpi Pani na jakieś przypadłości.

Załączam dodatkowe materiały:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Оцініть відповідача та виділіть запитання на домашній сторінці
Питання та відповіді користувачів, які надають відгуки про товари, не перевірені для придбання або використання продукту. Компанії часто замовляють анонімні коментарі, щоб сформувати позитивні думки про свою продукцію, або негативні про конкурентів. Тому орієнтуйтеся на інформацію у відповідях фармацевтів в першу чергу.

    Пов'язані питання

    Фахівців