---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - ZF

Ola1 (anonim, 5.173.251.) Warszawa 2 lata temu

Jakie mogą być przyczyny bólu po lewej stronie brzucha?

Co może oznaczać powiększenie brzucha po lewej stronie w okolicy pępka albo lekko poniżej? Od kilku dni zauważyłam powiększenie w tym miejscu, dodatkowo brzuch w dotyku jest bardzo twardy oraz odczuwam od czasu do czasu bóle w podbrzuszu (kłujące, wiercące). Mam bardzo mocne wzdęcia i czasami nudności wtedy biorę Rapacholin i przechodzi, ale brzuch w dotyku nadal jest twardy i powiększony po lewej stronie dosyć znacząco szczególnie na wieczór. Osoba z rodziny powiedziała mi ze prawdopodobnie mogę mieć problemy z jajnikowa. 4 mies temu byłam u ginekologa miałam usg i wszystko było okej a wręcz ksiazkowo żadnych nieprawidłowości

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Weronika Błaszczyk, lek. Lekarz

2 lata temu

Ból w okolicy lewego kwadrantu górnego brzucha może mieć wiele przyczyn.
Ból brzucha po lewej stronie na górze, któremu towarzyszy uczucie pełności w jamie brzusznej, może oznaczać wrzody żołądka i/lub dwunastnicy. Mogą być one spowodowane infekcją bakterią Helicobacter pylori, chorobą wrzodową dwunastnicy/ żołądka. Również skurczowy ból w lewym podbrzuszu u kobiety może być objawem zapalenia przydatków. Ból jest rozlany, ma zmienne natężenie, często jest odczuwany obustronnie, również w dolnej części pleców, przy czym rzadziej niż w innych przypadkach występuje obrona mięśniowa. W zależności od nasilenia zapalenia towarzyszą mu następujące objawy m.in cuchnące upławy, gorączka. Ból w lewym boku brzucha może jednak świadczyć również o chorobach jelita cienkiego i grubego, takich jak zespół jelita nadwrażliwego czy ostre zapalenie uchyłków i jelit. Charakterystycznymi objawami zespołu jelita nadwrażliwego, stanowiącymi jedne z głównych kryteriów rozpoznania choroby są:

ból w lewym boku brzucha lub dyskomfort odczuwany w obrębie brzucha co najmniej przez 3 dni w miesiącu, z nawrotami przez minimum kwartał, ból pojawiający się wraz ze zmianą częstotliwości wypróżnień lub zmianą ich charakteru (luźny/zwarty stolec), zmniejszenie nasilenia objawów występujące po wypróżnieniui. Ze względu na brak jednoznacznej przyczyny występowania choroby, leczenie zespołu jelita nadwrażliwego zazwyczaj ma jedynie charakter objawowy i jest indywidualnie dopasowywane do zgłaszanych przez pacjenta objawów i jego sytuacji psychospołecznej. Najczęściej stosowana farmakoterapia w tym przypadku to: probiotyki o udowodnionej skuteczności, loperamid i ryfaksymina przy postaci biegunkowej, psyllium, leki przeczyszczające o działaniu osmotycznym przy postaci z zaparciami, leki rozkurczowe ii. Warto udac się do lekarza, gdzie po przedstawieniu objawów i badaniu przedmiotowym lekarz może zalecić diagnostykę laboratoryjna: morfologia, enzymy wątrobowe i trzustkowe, badanie endoskopowe.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację