Willkommen in den lizenzierten Apotheken in Polen:

Lieferung rezeptfreier Medikamente in ganz Europa.

Häufig bestellt: Potenzbooster (Sildenafil OTC), Raucherentwöhnungshilfen.

H (Anonym, 31.0.126.) Warszawa 3 Jahre vor

Beeinflusst die Einnahme von PPIs das Ergebnis einer Gastroskopie mit Ausschnitten oder einem Bluttest auf H.pylori?

Sollte ich die Einnahme von PPIs vor Gastroskopie und HP-Ausschnitten abbrechen? Muss ich PPIs absetzen, bevor ich aus Blut auf HP getestet werde?

4 Antworten

* Pflichtfeld

Sie können die Fotodatei hierher ziehen.

* Pflichtfeld

Benachrichtigen Sie über eine neue Antwort.
Andere Nachrichten werden nicht gesendet.

H (Anonym, 31.0.127.) 3 Jahre vor

Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.

Angelika Talar-Śpionek Apotheker, Redakteur

3 Jahre vor

Do @H:
Z dostępnych źródeł wynika, iż stosowanie leków z grupy IPP przed wykonaniem gastroskopii z wycinkiem nie wpływa na wynik badania. Test z krwi przydatny jest natomiast w diagnozowaniu zakażenia pierwotnego (nie leczonego jeszcze). Oznaczenie przeciwciał IgG w surowicy krwi jest użyteczne w diagnozowaniu pierwotnego zakażenia, to znaczy osób nie leczonych z powodu H.pylori. Jest natomiast nieprzydatne do monitorowania skuteczności leczenia, gdyż IgG utrzymują się na stałym poziomie przez długi czas mimo eradykacji bakterii. Wraz z wiekiem badanego rośnie szansa na uzyskanie wyników dodatnich, niezależnie od aktualnego stanu kolonizacji H. pylori. Wszelkie wątpliwości proszę przedyskutować z lekarzem, farmaceuta nie ma uprawnień w zakresie zlecania i interpretacji wyników badań.

H (Anonym, 5.172.233.) 3 Jahre vor

Rozumiem. Czy jeśli przed badaniem gastroskopii z pobraniem wycinka w kierunku HP brałam leki z grupy IPP i antybiotyk to czy to prawda, że wynik może być fałszywie ujemny?
Czy aby mieć pewność, że nie mam bakterii HP powinnam wykonać badanie krwi na obecność Helicobacter pylori? Pytam z uwagi na fakt, iż lekarz obecnie jest na urlopie. Ostatnio jakieś 1,5 roku temu miałam tak, że przed gastroskopią brałam leki IPP i antybiotyk i wynik na HP był ujemny. Dolegliwości występowały więc wykonano mi badanie krwi na obecność HP i wynik był dodatni bardzo wysoki. Zadecydowano o wdrożeniu leczenia HP i dopiero po drugiej serii antybiotyków pozbyłam się bakterii i przykrych dolegliwości żołądkowych. Czy powinnam więc dla pewności wykonać badanie krwi na HP aby wynik był wiarygodny i mieć 100% pewność, czy jest lub nie bakteria HP?

Angelika Talar-Śpionek Apotheker, Redakteur

3 Jahre vor

Nie ma przeciwwskazań do wykonania gastroskopii z pobieraniem wycinków na bakterię H. pylori oraz badania krwi na obecność H.pylori podczas stosowania leków z grupy IPP. Jednak przed badaniem należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Leki z grupy IPP należy, po konsultacji z lekarzem odstawić na ok. 2 tygodnie przed ewentualnie wykonywanym testem ureazowym oddechowym.
Oddechowy test ureazowy polega na połknięciu przez pacjenta kapsułki z mocznikiem znakowanym nieradioaktywnym węglem 13C lub radioaktywnym węglem 14C (rzadziej stosowany). W żołądku H. pylorii przy udziale ureazy rozkłada znakowany mocznik, a uwolniony dwutlenek węgla (ze znakowanym węglem) zostaje wydalony z organizmu przez płuca. Po 15‑30 minutach oznacza się zawartość znakowanego węgla w dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Przesyłam link do materiału, który może okazać się pomocny: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori

Benutzerfragen und -antworten, die Feedback zu Produkten geben, werden für den Kauf oder die Verwendung des Produkts nicht überprüft. Unternehmen bestellen oft anonyme Kommentare, um sich positive Meinungen über ihre Produkte oder negative über Wettbewerber zu bilden. Lassen Sie sich daher in erster Linie von den Informationen in den Antworten der Apotheker leiten.

    Ähnliche Fragen

    Spezialisten