---Alopexy - pytania

Iwonna (anonim, 89.64.35.) Warszawa 4 lata temu

Jak stosować krem Travocort i żel Pirolam w leczeniu łupieżu pstrego na plecach?

Dzień dobry. Mam łupież pstry (na plecach). Lekarz mi przepisał pirolam i travicort maście. Mam je stosować zamiennie, czy najpierw jedną?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zwykle w początkowym leczeniu powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry ze współistniejącymi silnymi zapalnymi takimi jak łupież pstry na plecach, najpierw stosuje się preparat zawierający połączenie substancji przeciwgrzybiczej - w tym wypadku izokonazolu, oraz silnego lub średniej mocy kortykosteroidu, który zmniejsza stan zapalny skóry i łagodzi dolegliwości, takie jak świąd, pieczenie, ból. Lekiem pierwszego rzutu w Pani przypadku powinien więc być krem Travocort.

Cienką warstwę leku Travocort nanosi się na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 razy na dobę. Leczenie należy zakończyć, kiedy stan skóry poprawi się, zwykle czas ten wynosi około 2 tygodni tygodni.

Po tym czasie terapię kontynuuje się lekiem przeciwgrzybiczym nie zawierającym glikortykosteroidu, ale wykazującym także działanie przeciwzapalne na bazie niesterydowej - w Pani przypadku żelem Pirolam zawierającym cyklopiroks.

Zwykle lek Pirolam stosuje się 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia.
Aby zapobiec nawrotowi choroby, po zakończeniu kuracji lekiem Travocort, kontynuowanie leczenia żelem Pirolam zaleca się przez okres 10 dni.

Podczas całej terapii oboma preparatami należy unikać noszenia ubrań nieprzepuszczających wilgoci i ciepła, ponieważ okluzja zwiększa przenikanie składników maści do krwiobiegu i możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych.

Po myciu i kąpieli miejsca chorobowo zmienione należy dokładnie osuszyć. Odzież stykającą się ze zmienioną chorobowo skórą, ręczniki i gąbki należy zmieniać codziennie i prać w temperaturze 90ºC, a jeśli to możliwe - zaleca się używanie ręczników jednorazowych.

Do mycia skóry nie należy używać mydeł o odczynie kwaśnym, gdyż sprzyja to rozmnażaniu niektórych grzybów.

Z uwagi na to, że oba leki wydawane są z przepisu lekarza, przedstawiony przeze mnie sposób dawkowania obejmuje ogólne wytyczne terapii łupieżu pstrego. Lekarz na podstawie swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia może zalecić inne dawkowanie, dlatego w przypadku wątpliwości co do dawkowania leków wydawanych z przepisu lekarza, należy ponowić kontakt ze specjalistą. Aktualnie można kontaktować się także telefonicznie: https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Farmaceuta w trakcie porady on-line nie może decydować o sposobie postępowania - w tym o dawkowaniu w terapii zaleconej przez lekarza, a udzielone informacje nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Załączam linki do śledzenia dostępności kremu Travocort oraz żelu Pirolam w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/79799/travocort-krem/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/92247/pirolam-zel/ulotka

ulotki obu leków: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/79799/travocort-krem/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/92247/pirolam-zel/ulotka

oraz materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-masci - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/grzybica-skory

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły