milek (anonim, 37.201.184.) Warszawa 4 lata temu

Czy mogę łączyć Prostero z lekami: Metformin 1000 mg, Simva Basics 30 mg, Glimepiriol Winthorp 1 mg, Urorec 8 mg?

czy tabletki PROSTERO moge zazywac z tabletkami ?
*Metformin 1000 mg * Simva Basics 30 mg * Glimepiriol Winthorp 1mg * Urorec 8 mg

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Nie ma za co, w razie pytań proszę do nas pisać w każdej chwili, chętnie pomożemy :)

Dziękuję, życzę zdrowia :)

milek (anonim, 37.201.184.) 4 lata temu

Dziekuje bardzo za obszerne wyjasnienie pytania
Zycze zdrowia , udanego spokojnego dnia oraz colego tygodnia.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Prostero nie jest preparatem aptecznym. Nasz portal zrzesza produkty dostępne w aptekach, a farmaceuci pracujący na portalu odbywają swoją pracę także w aptekach. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić wiarygodności preparatu, którego w aptece kupić nie można. Nie mamy żadnego doświadczenia w pracy z tym środkiem.

W przypadku zakupu preparatu rzekomo "leczniczego", który dostępny jest w sprzedaży poza apteką, zachowałabym dużą dawkę ostrożności. Z pewnością są powody, dla których środek ten nie jest dopuszczony do sprzedaży w aptekach i należy mieć to na uwadze. Ciężko oczekiwać efektu od preparatu, który nie ma żadnych badań i nie aspiruje nawet do tego, aby znaleźć się na półkach apteczny.

Nie możemy potwierdzić jakości tego środka, a tym samym wskazać Panu, czy może on być bezpiecznie stosowany ze wskazanymi przez Pana lekami. Należy samodzielnie przemyśleć sprawę bezpieczeństwa stosowania takiego preparatu.

Zważywszy na cenę produktu w stosunku chociażby do braku jakichkolwiek badań czy wiarygodności, w aptekach znajdzie Pan środki tańsze, a ze statusem leku:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate

Lek zawiera substancję (lub kombinację kilku) posiadającą właściwości lecznicze lub zapobiegające chorobom. Firma farmaceutyczna wprowadzając jakikolwiek lek na rynek musi udowodnić, że jest on skuteczny i bezpieczny dla pacjentów. Prowadzi zatem tzw. badania kliniczne. W przypadku nowych substancji leczniczych poprzedzone jest to często długoletnimi badaniami najpierw na zwierzętach doświadczalnych, a następnie na ludziach.

Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplementy nie leczą więc chorób, a przypisywanie im właściwości leczniczych w reklamach lub materiałach dołączonych do opakowania jest prawnie zabronione. Przede wszystkim, zadaniem suplementu nie jest leczenie, a jedynie uzupełnianie niedoborów składników odżywczych.

To, czy dany lek jest na tyle bezpieczny i skuteczny, aby znaleźć się na aptecznej półce, ocenia Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nad jakością leku, czyli między innymi tym, czy nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń lub bakterii, czuwa ponadto Główny Inspektor Farmaceutyczny. Firma zamierzająca wprowadzić suplement diety na rynek nie musi w żaden sposób udowadniać jego jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Wystarczy, że powiadomi Główny Inspektorat Sanitarny i dostarczy wzór opakowania. Mówiąc prościej - nad suplementem nie muszą być prowadzone żadne badania. Jego skuteczność opiera się na wierze w działanie poszczególnych składników. Poza tym, deklarowana przez producenta dawka zawartego w suplemencie diety, wcale nie musi wchłaniać się w takiej ilości, jaka jest napisana na opakowaniu. Tak naprawdę, skoro suplement nie ma żadnych badań, nie jest monitorowane jego bezpieczeństwo - nie wiemy, ile tej substancji jest "w środku" czy ile jej się wchłania w organizmie.

Leki bez recepty muszą spełnić kilka dodatkowych warunków dotyczących bezpieczeństwa stosowania bez kontroli lekarskiej. Między innymi, nie mogą powodować częstych poważnych działań niepożądanych, a ponadto pacjent powinien być w stanie samodzielnie ocenić, czy przyjęcie danego leku jest w jego sytuacji zasadne. Ideą stosowania leków bez recepty jest właśnie krótkotrwałe leczenie powszechnych i stosunkowo niegroźnych dolegliwości.

Przypominam, że choć Prostero jest suplementem diety, nie ma wiedzy na temat jakości jego składu, bowiem nie został on dopuszczony do obrotu w aptekach.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece - https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły