Brain zaps (anonim, 89.47.171.) Mazowieckie 2 dni temu

Czy lekarz nie zredukował zbyt gwałtownie leku Venlectine przy przejściu na Mobemid?
9,99 zł

Witam ,
Mam pytanie, a mianowicie: Czy Lekarz Psychiatra,nie zredukował zbyt gwałtownie leku Venlectine? Brałem od kilku lat Venlectine i obecnie byłem na dawce 2x 150mg 1-0-1 Przyszedł czas na zmianę leku z Venlectine na Mobemid. Zalecaną redukcję leku miałem taką Z 2x150mg 1-0-1 Na 1 tydzień 1x150mg 1-0-0 Kolejny tydzień Co drugi dzień 1x150mg 3ci tydzień przejście na Mobemid 2x150mg 1-1-0

Pytam, czy zejście z Venlectine nie była zbyt gwałtowna (na szybko ) Później skutki uboczne odstawienia są okropne. A najbardziej uciążliwy jest "Brain zaps" Brain zaps,pojawiał się już w drugim tygodniu odstawienia, gdy nie było przyjęcia leku(co drugi dzień) W sobotę przyjąłem ostatnią dawkę Venlectine 150mg i od poniedziałku jestem na nowym leku. Ale ten Brain zaps,daje mi się tak we znaki... 😢 Występuje kilka razy w ciągu minuty z czestotkiwiscia 2x do 3x w ciągu jednej sekundy.

Pozdrawiam serdecznie

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Brain zaps (anonim, 89.47.171.) 2 dni temu

Pani Klaudio,
Dziękuję za odpowiedź. Czytając Pani wypowiedź i zdziwienie,że redukcja leku odbyła się w krótkim czasie ( 3 tyg.) ale jeśli nie opisałem tego haotycznie ,to redukcja trwała 2tyg. A nie 3tyg.

Więc chyba mój lekarz prowadzący mnie nie lubi 😉

Cóż, jestem obecnie na L4 i chyba po prostu muszę to przetrwać i jak to mówi powiedzenie (co nas nie zabije, to nas wzmocni) "miejmy taką nadzieję "🙃

Z lekarzem nie mogę się na chwilę obecną skontaktować, ponieważ jest na urlopie. Jeśli będzie bardzo źle, to poproszę kogoś by mnie zawiózł na sor.

Pozdrawiam.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 dni temu

Przejście z leku Venlectine (wenlafaksyna) na Mobemid (moklobemid) wymaga ostrożności, ponieważ oba leki działają na układ serotoninergiczny, ale mają różne mechanizmy działania. Wenlafaksyna jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), a moklobemid jest inhibitorem monoaminooksydazy typu A (IMAO-A).

Niektórzy pacjenci potrzebują dłuższego czasu na zmniejszanie dawki wenlafaksyny, zwłaszcza przy dawkach tak wysokich jak 300 mg dziennie. Stopniowa redukcja może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, w zależności od tolerancji. Trzy tygodnie to dość krótki okres na odstawienie tego leku, szczególnie jeśli był brany długotrwale. W momencie wystąpienia objawów odstawiennych, należało skontaktować się z lekarzem. Wtedy lekarz mógłby zareagować i wydłużyć okres przejścia na nowy lek.

"Brain zaps," czyli uczucie elektrycznych wstrząsów w głowie, są dość powszechnym objawem odstawiennym. Są one nieprzyjemne, ale zazwyczaj nie są niebezpieczne. W ich łagodzeniu pomocne może być zadbanie o odpowiednią ilość snu i wypoczynku oraz ograniczenie stresu. Niektóre badania wskazują, że suplementacja kwasów omega-3 i witamin z grupy B może być pomocna w łagodzeniu objawów odstawiennych, np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/56894/naturell-omega-3-1000-mg-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/98557/naturell-witamina-b-complex-forte-tabletki/apteki

Załączam ulotki leków:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/81772/venlectine-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu/ulotka

https://www.gdziepolek.pl/produkty/49903/mobemid-tabletki-powlekane/ulotka

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły