Pablo (anonim, 37.225.86.) Warszawa 1 dzień temu

Borykam się z nawracającymi zmianami na twarzy spowodowanymi ŁZS, które nasilają się i ustępują o różnych porach dnia, pomimo leczenia dermatologicznego.
14,00 zł

Od 2 miesięcy borykam się z zmianami na twarzy byłem u 2 dermatologów stwierdzono lzs , sytuacja wygląda tak iż co podlecze kilka dni jest ok a później plamy wracają w te same miejsca i jeszcze co mnie zastanawia gdy są te plamy to o różnych porach się nasilają i przygasają , lecze się na zaburzenia lękowe zażywam dulokstetyne od oraz lamitrin 200mg na stabilizację nastroju , zaxywam go od ponad roku jestem cały czas na tej samej dawce gdy wchodziłem na ten lek nie miałem żadnych problemów alllergicznych , psychiatra twierdzi że nie jest to spowodowane tym lekiem po takim czasie choruje również wielopoziomowa dyskopatie odcinka lędźwiowego C-Ls Przepuklina jądra miażdżystego L1-L2-L2-L3-L4, powiem ze często jem foost fod oraz lubię jeść słodycze każdego dnia.

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Pablo (anonim, 37.225.90.) 18 godzin temu

3 dermatologów stwierdzilo Lzs , przez ten okres 2,5miesiecy miałem zastosowane masci pimafucort , triderm i protopic efekty bardzo słabe, kilka dni temu wykonałem badanie ANA oraz testy allergiczne i zeskrobiny z twarzy na grzybice czekam na wyniki obecnie tak wyglądam

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

19 godzin temu

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) twarzy, z którym się Pan zmaga, jest przewlekłą chorobą dermatologiczną charakteryzującą się nawracającymi zmianami. Typowy przebieg choroby obejmuje okresy zaostrzeń i remisji, co wyjaśnia dlaczego zmiany wracają w te same miejsca po okresach poprawy. Mogą się one nasilać pod wpływem stresu, diety bogatej w cukry i tłuszcze oraz innych czynników środowiskowych.

Częste spożywanie fast foodów i słodyczy może negatywnie wpływać na stan skóry. Dieta bogata w cukry proste i tłuszcze nasycone może nasilać stany zapalne w organizmie.

Choć leki takie jak Duloksetyna i Lamotrygina rzadko wpływają na stan skóry po dłuższym czasie stosowania, warto monitorować ich wpływ na stan skóry.

Zachęcam do kontynuowania leczenia dermatologicznego, modyfikację diety w kierunku zdrowszych nawyków oraz techniki redukcji stresu. Regularne kontrole dermatologiczne są kluczowe dla dostosowania terapii do Pańskich potrzeb.

W razie dalszych wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie ma Pan możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-dermatologiem

Załączam materiały, które mogą okazać się interesujące:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/dermokosmetyki-na-luszczyce

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-luszczyce

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-luszczyce

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły