Krynia (anonim, 188.146.106.) Warszawa 4 lata temu

Czy przy wysokim ciśnieniu można brać Telmizek i Ramipril?

Biorę Telmizek 40. Przez 3 dni wieczorem. MAM CIŚNIENIE 190 /100.LEKARZ ZLECIŁREMIPRIL 25 MG CZY MAM BRAĆ JEDEN I DRUGI LEK
JESTEM ZA GRANICĄ PROSZĘ O ODPOWIEDŹ DZIEKUJE

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Na zadane przez Panią pytanie odpowiedzieć może jedynie lekarz, z którym się Pani konsultowała. Ze swojej strony mogę udzielić informacji na temat leków i ich właściwości.

Przede wszystkim zauważyłam, że podana przez Panią nazwa leku jest nieprawidłowa, ponieważ nie ma preparatu "Remipril 25 mg". Przypuszczam, że chodzi o lek "Ramipril", produkty o tej nazwie nie występują jednak w dawce 25 mg, lecz w mocach 1,25 mg, 2,5mg, 5 mg i 10 mg. W międzynarodowych bazach leków sprawdziłam, iż jest raczej niemożliwe, aby w jakimkolwiek kraju lek ten występował w tak dużej dawce.

Z jednej strony podany przez Panią wynik pomiaru ciśnienia jest za wysoki, pomimo stosowania już od kilku dni leku przeciwko nadciśnieniu. W takiej sytuacji bywa wykorzystywane połączenie ze sobą leków i stosowanie kombinacji dwóch, a nawet trzech różnych leków, które mają wspólnie działać na obniżenie ciśnienia.

Z drugiej strony, jeśli bierze już Pani Telmizek (składnikiem aktywnym jest telmisartan - substancja z grupy tak zwanych antagonistów receptora angiotensyny II) to jego połączenie z ramiprylem (substancją czynną leku Ramipril, zakładając, że właśnie ten produkt wskazał lekarz) jest w grupie połączeń lekowych "niezalecanych". Materiały informacyjne podają, iż łącząc Telmizek z inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE), takimi jak właśnie ramipryl, należy zachować szczególną ostrożność. Jest ona wskazana zwłaszcza w przypadku chorych, którzy mają problemy z nerkami. Pomiędzy tymi lekami może także dojść do interakcji (wzajemnego oddziaływania) polegającej na zbyt dużym poziomie potasu we krwi. Lekarz oczywiście może zastosować takie leczenie i takie połączenie leków, jakie uzna według swojej wiedzy i doświadczenia za właściwe u danego pacjenta.

Podczas zagranicznego pobytu można korzystać z opieki medycznej na miejscu. Może to okazać się niezbędne, jeśli źle się Pani czuje i nie jest Pani pewna jakie leki należy przyjąć. Proszę nie obawiać się zadawać pytania bezpośrednio osobom, które mają zadbać o Pani zdrowie. Lekarz czy pielęgniarka w trakcie rozmowy i badania ma możliwość ustalenia istotnych szczegółów, które mogą mieć znaczenie dla dalszego postępowania. Więcej na temat leczenia oraz zakupu leków za granicą piszemy w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica

Załączam także nasze artykuły na temat łączenia leków ze sobą oraz materiały o problemach z układem krążenia: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły