Co spakować do wakacyjnej apteczki?

Co spakować do wakacyjnej apteczki?

udostępnij:

Przygotowując się do wakacyjnych wyjazdów warto odpowiednio wyposażyć apteczkę, aby ból, skaleczenie, gorączka czy biegunka nie przeszkodziły nam w beztroskim spędzaniu czasu. Podpowiadamy, jakie leki i środki pomocnicze zabrać, aby czuć się bezpiecznie podczas urlopu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Spis treści

Leki przyjmowane na stałe

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Leki na biegunkę

Zranienia, skaleczenia - pierwsza pomoc przy urazach

Leki przyjmowane na stałe

Podstawę wakacyjnej apteczki powinny stanowić leki przyjmowane na stałe. Są one najczęściej wydawane na receptę, dlatego gdybyśmy zapomnieli zabrać je ze sobą, moglibyśmy napotkać problem z ich wykupieniem.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Ból głowy, przeziębienie, czy bóle mięśni pojawiające się po pieszych wędrówkach mogą skutecznie zepsuć nam podróż, więc należy pamiętać o środkach przeciwbólowych, przygotowując apteczkę na wyjazd. Warto zabrać lek zawierający w swoim składzie ibuprofen, który oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego działa także przeciwzapalnie i może pomóc nam opanować rozwijającą się infekcję. Oczywiście zawsze należy czytać ulotki leku i kategorycznie nie przekraczać dopuszczalnej dawki dobowej.

Leki na biegunkę

Zmiana klimatu, inne jedzenie, stres związany z podróżą, mogą spowodować biegunkę. Dlatego w naszej apteczce powinny znaleźć się nie tylko preparaty przeciwbiegunkowe, ale także elektrolity i probiotyki, które pozwolą szybko odbudować florę bakteryjną oraz przywrócić równowagę elektrolitową po biegunce.

Zranienia, skaleczenia - pierwsza pomoc przy urazach

W naszej apteczce nie powinno również zabraknąć odpowiednich środków do opatrywania skaleczeń, które mogą się pojawić podczas aktywnego spędzania czasu. Aby prawidłowo zareagować w przypadku skaleczenia – warto zabrać ze sobą sól fizjologiczną (można ją kupić w małych plastikowych ampułkach), która posłuży w razie konieczności do oczyszczenia rany z grudek ziemi i pyłu. Jeżeli zapomnimy o soli fizjologicznej, możemy oczyścić ranę wodą, by usunąć z niej wszelkie zabrudzenia. Pamiętajmy, że brudna rana nie będzie się prawidłowo goić. Po oczyszczeniu rany – należy ją odkazić, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, które mogą wywołać zakażenie. Najprościej zrobić to przy użyciu Octeniseptu, który jest dostępny w postaci sprayu z atomizerem. Octeniseptem spryskujemy ranę i w niecałą minutę pozbywamy się chorobotwórczych drobnoustrojów, które niewyeliminowane mogą przysporzyć wielu kłopotów. Octenisept nie zawiera alkoholu, więc odkażanie nim będzie zdecydowanie mniej bolesne niż w przypadku innego produktu, który zawiera w swoim składzie alkohol. Stosując Octenisept sięgamy po lek, który jest bardzo ściśle sprawdzany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa.

Po skutecznym odkażeniu skaleczenia warto sięgnąć po Octenisept w żelu. Według badań* Octenisept w żelu nawet 15-krotnie przyspiesza gojenie, a dodatkowo działa przeciwbólowo i zapobiega powstawaniu blizn.

Kompletując wakacyjną apteczkę warto spakować do niej Octenisept w formie żelu i sprayu, ponieważ produkty te tworzą odpowiednie środowisko do gojenia się rany, przyspieszając tym samym regenerację skóry.

Oczywiście ranę zawsze przykrywamy opatrunkiem – bandażem lub plastrem zapewniającym dostęp tlenu, dlatego pamiętajmy o spakowaniu materiałów opatrunkowych. Zaopatrując apteczkę w wymienione powyżej środki pierwszej potrzeby, możemy uniknąć stresującego poszukiwania apteki rzadko dostępnej na wędrownych szlakach i w odosobnionych miejscach.

Należy mieć nadzieję, że odpowiednio przygotowana apteczka wróci z nami w nienaruszonym stanie i tego sobie życzmy, ale warto działać w myśl zasady – przezorny zawsze ubezpieczony i zminimalizować ryzyko niepotrzebnych stresów.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

*Na podstawie badania klinicznego Efficacy and cost-effectiveness of octenidine wound gel in the treatment of chronic venous leg ulcers in comparison to modern wound dressings Hammerle G, Strohal R

Artykuł powstał we współpracy z firmą Schulke Polska, dystrybutorem preparatów z serii Octenisept.

redaktor: Maciej Jakubczyk

ostatnia zmiana: 18.05.2023 09:05:45

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów oraz zdjęcia są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

sortowanie:
filtrowanie:

Octenisept

płyn, 100 mililitrów

octenidine+phenoxyethanol

produkt dostępny bez recepty

w 67% aptek

od 26,50 zł

Octenisept aerozol

aerozol, 50 mililitrów

octenidine+phenoxyethanol

produkt dostępny bez recepty

w 100% aptek

od 17,99 zł

Octenisept krem

krem, 50 mililitrów

wyrób medyczny

w 15% aptek

od 27,00 zł

Octenisept żel

żel, 20 mililitrów

octenidine

wyrób medyczny

w 39% aptek

od 23,86 zł

Pytania i opinie

Dodaj pytanie

* pole wymagane

Zdjęcia

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Podbicie pytania

Wymagane jest podbicie pytania: im większa kwota tym wyżej pytanie w kolejce do odpowiedzi.

Kwota podbicia pytania: 9,99 zł z VAT

Twój adres email:

Email będzie użyty tylko dla potrzeb płatności

Po wysłaniu pytania zostaniesz przekierowany do płatności.
Zadając pytanie użytkownik akceptuje regulamin korzystania z usług serwisu GdziePoLek.pl 
Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane.